Дослідження

/Дослідження
Дослідження2018-10-17T12:11:11+03:00

Промисловий Університет Сільського Господарства з Познані провів в червні, серпні та вересні 2009 року дослідження технологічної лінії для виробництва паливних брикетів  BIOMASSER® MULTI (MIDI i MAXI) та BIOMASSER® MOBILE.
Результати досліджень представлені нижче.

Технічний Університет Сільського Господарства з Познані провів в червні, серпні та вересні 2009 року дослідження технологічної лінії BIOMASSER® MAXI-MULTI тип MXM4 з чотирма брикетувальними пресами BIOMASSER® DUO тип BS207 і подрібнювачем TOMASSER® тип RB505E18.

Функціональні дослідження проведено під час нормальної експлуатації лінії користувачем. Згідно з методикою контрольовано використання електричної енергії, масу кінцевого продукту тобто брикетів і зроблено фотографію робочого дня. На цій підставі визначено продуктивність досліджуваних ліній.

Ось результати проведених досліджень BIOMASSER® MULTI тип MXM4:

 • ефективна продуктивність лінії 397 кг/год брикетів
 • BIOMASSER® DUO тип BS207:
  – найнижча ефективна продуктивність 95 кг/год брикетів
  – найвища ефективна продуктивність 103 кг/год брикетів
 • середня активна потужність споживана цілої лінією при ефективній роботі винесла 32,04 кВт
 • споживання електричної енергії винесло 0,081 кВт·год на продукцію 1 кг брикетів в ефективному часі роботи
 • коефіцієнт міцності брикетів 0,88% – 0,92%.

Брикетуванню піддалася сіра житня солома зібрана в нинішньому році (2009).

Досліджено основні параметри брикетів вироблених брикетувальною лінією для ущільнення біомаси типу “BIOMASSER®” є відповідно до найновіших норм Європейського Союзу та міжнародних.

Рівень емісії шуму і запилення на робочих місцях обслуговування технологічних лінії для брикетування біомаси типу “BIOMASSER®” не порушують допустимих норм і відповідають найновішим нормам Європейського Союзу та міжнародним (ISO) в сфері безпеки і охорони навколишнього середовища і гармонізованим стандартам.

Складання результатів досліджень технологічної лінії для брикетування біомаси типу BIOMASSER®
MULTI:

Назва параметруПозначенняОдиниця виміруВеличина
1.Кількість вироблених брикетівQbкг1586
2.Ефективний час роботиT1хвилин240
3.Ефективна продуктивністьW1кг/год397
4.Споживання енергії під час ефективної роботиPeкВт/год129
5.Одиничне споживання електричної енергії під час ефективної роботиPjeкВт/год/кг0,081
6.Середня ефективна продуктивність одного брикетувального пресаWbśrкг/год99,155
Технічний Університет Сільського Господарства з Познані провів в серпні 2009 року функціональні дослідження технологічної лінії BIOMASSER® MOBILE тип BM2MDM3 з шістьма брикетувальними пресами BIOMASSER® DUO тип BS207 і подрібнювача TOMASSER® тип RB505E30. Функціональні дослідження проведено під час нормальної експлуатації лінії користувачем. Згідно з методикою контрольовано використання електричної енергії, масу кінцевого продукту тобто брикетів і зроблено фотографію робочого дня. На цій підставі визначено продуктивність досліджуваних ліній. У лабораторії PIMR визначалася вологість соломи, підданої ущільненню, вологість і міцність отриманих брикетів. Більш того досліджувався вплив досліджуваних ліній на навколишнє середовище через виконання вимірювань рівня емісії шуму і запилення на робочих місцях обслуговування.

Ось результати проведених досліджень BIOMASSER® MOBILE тип BM2MDM3:

 • ефективна продуктивність лінії 717 кг/год брикетів
 • BIOMASSER® DUO тип BS207:
  – найнижча ефективна продуктивність 111 кг/год брикетів
  – найвища ефективна продуктивність 129 кг/год брикетів
 • середня активна потужність споживана цілої лінії при ефективній роботі винесла 57,88 кВт
 • споживання електричної енергії винесло 0,082 кВт·год на продукцію 1 кг брикетів в ефективному часі роботи
 • коефіцієнт міцності брикетів 0,84% – 0,86%.

Брикетуванню піддалася сіра житня солома зібрана в нинішньому році (2009).

Досліджено основні параметри брикетів вироблених брикетувальною лінією для ущільнення біомаси типу “BIOMASSER®”, що відповідають найновішим нормам Європейського Союзу та міжнародним.

Рівень емісії шуму і запилення на робочих місцях обслуговування технологічних ліній для брикетування біомаси типу “BIOMASSER®” не порушують допустимих норм і відповідають найновішим нормам Європейського Союзу та міжнародним (ISO) в сфері безпеки і охорони навколишнього середовища і гармонізованим стандартам.

Назва параметраПозначенняОдиниця виміруВеличина
1.Кількість вироблених брикетівQbкг3179
2.Ефективний час роботиT1хв266
3.Ефективна продуктивністьW1кг/год717
4.Споживання енергії під час ефективної роботиPeкВт·год260,8
5.Одиничне споживання електричної енергії під час ефективної роботиPjeкВт·год /кг0,082
6.Середня ефективна продуктивність одного брикетувального пресаWbśrкг/год118,70

Першим етапом реалізованого в оцінюваних лініях технологічного процесу є навантаження біомаси в формі тюків на столи подачі, які дають можливість вводити їх в подрібнювач з ножами, ріжучими солому на січку на необхідну довжину (2-5 см) залежною від використованої сировини, його вологості і очікуваних властивостей (щільність і довжина) виробленого брикету. Потім січка транспортується пневматично в контейнер січки, який є буфером і дистриб’ютором січки в брикетувальні преси. Підключений до контейнера січки вентилятор відтягнення пилу, який природно виникає в процесі подрібнення біомаси, створює розрідження що в подальшому не дозволяє вибиратися пилу в оточення.

Особливі інноваційні ознаки оцінюваних технологічних ліній для брикетування біомаси “BIOMASSER®” MULTI (MIDI і MAXI):
1. Виготовляють брикети з агробіомасси іменовані “ЗОЛОТЕ ВУГІЛЛЯ (R)” за розробленою в фірмі SERWIS AKPiA Roman Długi інноваційною технологією “BIOMASSER®” заснованою на принципі стискання подрібненої біомаси, що подається в шнекову камеру і в формі брикету, що подається назовні, з сировини вологістю аж до 30%, тобто не вимагає сушіння як це має місце в інших відомих технологіях.

Залежно від потреб споживача можуть виготовлятись брикети, пристосовані розміром і ступенем ущільнення для конкретної топки, без впливу на його енергетичні якості. Тому можна їх спалювати в кожній топці на тверде паливо (домашні печі центрального опалення, каміни, печі в теплоцентралях і теплоелектроцентралях) однаково як засипної, так і автоматизованої.
Вони прості в будівництві. Немає в них гідравлічних, пневматичних пристроїв, електричних процесорів і командоконтролерів. Тому вони безвідмовні і міцні, добре пристосовані до роботи в сільських умовах. Можуть працювати до 6000 годин на рік. Міцність зношуючих частин є дуже високою і виносить приблизно для формуючої втулки до 5000 годин.
Обслуговування пристроїв, що входять до складу технологічної лінії є нескладним і необтяжливим і не вимагаює наймати робочих з високими кваліфікаціями. Надає можливість створити нові робочі місця на сільських територіях.
Невелике потребування енергії електричної необхідної для реалізації технологічного процесу виробництва брикетів – в середньому 40-60 кВт / год / 1 тонну вироблених брикетів, в залежності від величини лінії.
Одинична продуктивність інсталяції може бути легко пристосована для потреб споживача:
– до 500 кг / год BIOMASSER® “MIDI-MULTI
– до 1000 кг / год BIOMASSER® “MAXI-MULTI.
Низька емісія пилу і шуму в оточенні машин, що входять до складу технологічної лінії, що здійснює технологію “BIOMASSER®”. Відповідно до найновіших норм Європейського Союзу та міжнародних (ISO) в сфері безпеки і охорони навколишнього середовища і гармонізованим стандартам.
Всі пристрої і ціла лінія відповідають вимогам директив безпеки і позначені символом CE.
У зв’язку c низькою емісією пилу і без необхідності сушіння сировини машини, що входять до складу технологічної лінії, що здійснює технологію “BIOMASSER®” не створює такого ризику вибуху та пожежі, як виступає в інших технологіях брикетування біомаси.
Окремі пристрої, що входять до складу лінії не є пов’язаними постійно з будівлею і його інфраструктурою (немає кладки фундаменту). Немає вимог до роду об’єкта в яких можна ставити і використовувати лінію. Кожен з цих пристроїв можна легко розібрати і перенести в інше місце роботи. Використання генератора, живильного пристрою лінії – дозволяє використовувати їх в чистому полі, близько стогів соломи і сіна.
Завдяки застосуванню простих технічних рішень в будівництві машин оцінюваних технологічних лініях вимагають значно менших витрат інвестиційних в порівнянні з іншими відомими технологіями.
Вироблені при використанні оцінюваних технологічних ліній за технологією “BIOMASSER®” брикети з агробіомасси це найдешевші в країні поновлюване паливо для обігрівальних і енергетичних цілей для споживачів приватних і установ
Слід підкреслити, що впровадження в фірмі SERWIS AKPiA Roman Długi технології виробництва лінії для брикетування біомаси “BIOMASSER®” MULTI (MIDI і MAXI) засновано на результатах національних і закордонних науково-дослідних робіт.

Дуже великий інтерес технологією “BIOMASSER®” і пристроями для її реалізації серед учасників виставок і конференцій, і зустрічами в стані як і Європі принесли плоди у формі великої кількості нагород і виділень.
1. Приз глядацьких симпатій SUPER EKO на виставках POLEKO 2004 і 2005
2. GRAND PRIX AGRO-TECH 2007 в Мінікове
3. Золота Медаль Міжнародних Екологічних Виставок POLEKO 2007 і 2008
4. Відмінно на виставці CENERG 2008 року в Варшаві
5. Головна нагорода виставки PELLETS EXPO 2008 року в Бидгощі
6. Відмінно на виставці AGROTECH 2009 у Кєльцах
7. Золота Медаль Міжнародних Виставок відновлюваної Енергії GREENPOWER 2009.

Технологія і пристрої “BIOMASSER®” і “TOMASSER®” фірми SERWIS AKPiA Roman Długi знайшли також визнання кваліфікаційної комісії, як гідний представник Польщі на унікальний на світовий масштаб експозиції винаходів “Технології для охорони клімату”, яка супроводжувала Конференції Об’єднаних Народів в Питанні Змін Клімату COP14 в Познані в грудні 2008.

ВИСНОВКИ
Технічний Університет Сільськогосподарської Техніки в Познані засвідчує в заключенні:

1. Польша, пристосовуючись до тенденції світової, а перш за все до інтеграції в ЄС повинна вживати заходів, що збільшують участь енергії з поновлюваних джерел в повній її продукції. Продукція брикетів з агробіомасси при використанні лінії для брикетування біомаси “BIOMASSER®” MULTI (MIDI і MAXI) за розробленою в фірмі SERWIS AKPiA Roman Długi технології “BIOMASSER®” є інноваційним методом продукції енергії з відновлюваних джерел, який є біомаса цим самим роблячи збільшення участі енергії з джерел поновлюваних в цілості її виробництва, не викликаючи одночасно зниження виробництва продовольчих продуктів.

2. Застосування біомаси з агробрікетов вироблених при використанні технологічної лінії для виробництва брикетів BIOMASSER® “MULTI (MIDI і MAXI) як палива для печей в умовах енергетики розсіяною і як додаткового палива (в процесі спалювання разом з вугіллям в промислових печах в яких спалювалась вугільна дрібниця ) дозволить значно обмежити емісію шкідливих речовин і парникових газів при збереженні незмінних параметрів технологічного процесу.

3. Впровадження лінії для виробництва брикетів BIOMASSER® “MULTI (MIDI і MAXI) активізує суспільство з сіл і відобразиться на зниженні безробіття.

4. Головні параметри агробрикетів вироблених при використанні технологічної лінії для виробництва брикетів BIOMASSER® “MULTI (MIDI і MAXI) відповідають нормам Європейського Союзу та міжнародним в області властивостей енергетичних і фізико-хімічних.

5. Ціна тепла, отриманого з агробрикетів вироблених при використанні технологічної лінії для виробництва брикетів BIOMASSER® “MULTI (MIDI і MAXI) є конкуренцією в порівнянні до ціни тепла отриманого з інших носіїв енергії, що має величезне значення для споживачів по відношенню на зростаючі ціни носіїв енергії.

Технічний Університет Сільськогосподарської Техніки в Познані засвідчує, що лінії для виробництва брикетів BIOMASSER® “MULTI (MIDI і MAXI) вироблені фірмою SERWIS AKPiA Roman Długi є продуктом інноваційним національного масштаба.

Автор оцінки Директор Інституту

mgr inż. Paweł Frąckowiak dr inż. Tadeusz Pawłowski

Познань, 03 Липень 2009р.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!